motorove-cluny.cz
motorove clunycz

Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Rozcestník | Patička

Dálniční známky a poplatky pokud táhnete větší člun

Pokud táhnete vetší loď do Chorvatska nezapomeňte na pár důležitch věcí, na které by jste měli pamatovat a tak předejít zbytečnám problémům a pokutám. Pro rok 2009 jsou platná následující pravidla. V Čechách, pokud táhne člun na vleku váha vozidla a vleku se sčítá, tedy pokud součet přesáhne 3,5t je nutné mít dálniční známku pro nákladní vozidla.

Při cestě do Rakouska se počítá hmotnost tažného vozidla a vlek se do celkové hmotnosti nepočítá, tedy pokud máte auto, které není težší jak3,5t stačí vám klasická známka jako pro osobní vozidlo. Pokud jedete placenými úseky tunelů, platíte za vozidlo a za vlek dle sazebníku.

Ve Slovinsku je to stejné jako  v Rakousku a i zde se počítá jen hmotnost tažného vozidla. Ve Slovinsku lze koupit půlroční kupón.

Na co si dát pozor !

Na cestu nezapomeňte na povinnou výbavou jako je náhradní kolo k vleku, dva klíny, extra výstražný trojúhleník. Co se občas stane je, že vás při kontrole budou přeměřovat a nesmíte přesáhnout povolené hodnoty. Povolené hodnoty v Chorvatsku  jsou  následujíc: maximální délka soupravy max do 18 m a max šířka do 2,55 m. Pokud je souprava delší, nebo širší je nutné mít doprovodné vozidlo a zažádat o povolení k přepravě.