Chorvatské mariny a kapitanát

V každém větším přístavu se nachází i kapitanát, na ktrém můžete zakoupit známku pro povolení plavby na moři a přihlásit svou loď. V případě že máte loď na které budete spát, nebo byste mohli spát je nutné na kapitanátu nahlásit také seznam osob, které budou, nebo mohou být na palubě přítomni. Pokud máte člun bez kajuty, není zapotřebí osoby na kapitanátu hlásit.

Nyní je v Chorvatsku na jadranském přímoří v provozu oklo 50 oficiálních přístavů, tzv. marin, které jsou sdruženy ve Sdružení chorvatských marin (Udruženje hrvatskih marina) v rámci Chorvatské hospodářské komory (Hrvatska gospodarska komora - www.hgk.hr).

Všechny jsou vybaveny muringy pro stání jachet, k nimž jsou přípojky vody a elektrického proudu. V marinách nechybí technický servis, jsou tu skluzy, ve většině jsou jeřáby, ve velkých moderních marinách i portálové (o různé nosnosti); pokud takový technický servis chybí, je to u konkrétní mariny uvedeno. Úplně obvyklým vybavením jsou sanitární zařízení (WC a sprchy), restaurace (ve velkých marinách bývají i snackbary), k běžnému vybavení patří alespoň jedna prodejna potravin. Ve větších marinách bývá i obchod s jachtařským vybavením (i když je to méně obvyklé), ve většině marin je také směnárna; celkem obvyklé jsou v moderních přístavech i pračky. Novinkou v některých marinách je možnost připojení k internetu. Je zde také mnoho menších přístavů, kde je také možní loď ukotvit, ale vzdy záleší na dohodě se správcem konkrétní mariny. Většinou tyto menší mariny jsou o hodně levnější.

Bazar motorových člunů

Kvalitní repasované čluny a motory za skvělé ceny!

Půjčovna člunů

Nevybrali jste si motor ke koupi? Tak si zapůjčte a ušetříte!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.