Gumový člun a motor do 5hp - co je potřeba

Ohledně gumových člunů a motorů do výkonu 5 hp je nejvíce otázek a nejasností. Je to vcelku logické, protože pro provoz tohoto plavidla je zapotřebí nejméně dokladů a i převoz a spuštění na vodu je velmi jednoduché. Na ty nejdůležitější a nejčastější otázky najdete odpovědi právě zde.

V roce 2005 došlo ke změně, která se dotkla všech cizinců provozující plavbu v Chorvatských vodách. Jedná se o nařízení, podle něhož zahraniční sportovní a rekreační plavidla, plující od 1. 1. 2005 v chorvatských vodách, musejí mít vinětu (chorv.: vinjeta), tj. nálepku a ověřený seznam osob, které budou nalézat na plavidle při plavbě v chorvatských vodách během platnosti viněty. Viněta platí rok ode dne vydání a musí být umístěna na viditelném místě na plavidle. Vinětu nemusí mít plavidlo na vesla, stejně tak i plavidlo, jehož délka je menší než 2,5 metru nebo má výkon motoru menší než 5kW. Osvobozeny jsou také lodě, které se účastní sportovních soutěží a veletrhů.

Tedy konkrétní případ je velmi oblíbený člun ZOOM 310, který má cca 3,1 m a tedy správně byste známku mít měli. Nicméně praxe je taková, že samotné přihlášení díky nemožnosti registrace tohoto plavidla a motoru v ČR a následná nemožnosti prokázání se doklady na kapitanátu v Chorvatsku člun ani přihlásit nejde. Praxe v je taková, že je to tolerováno. Pokud s člunem jezdítě mimo velké přístavy pravděpodobnost, že by vás někdo kontroloval je velmi malá. Obecně do velkých přístavů nedoporučuji jezdit, nejen skrz možnosti kontroly, ale také je tam problematické kotvení a vyvázání lodi.

Bazar motorových člunů

Kvalitní repasované čluny a motory za skvělé ceny!

Půjčovna člunů

Nevybrali jste si motor ke koupi? Tak si zapůjčte a ušetříte!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.